ÇOK AMAÇLI SAHA

basketbol-sahasi-25

ÇOK AMAÇLI SAHA

Çok Amaçlı Saha

Çok amaçlı saha; tenis, basketbol, voleybol faaliyetlerinin tek bir sahada gerçekleştirilebildiği sahalardır. Çok amaçlı sahalar, hem açık hem de kapalı olarak yapılabilmektedir.

[rev_slider cokamaclisaha]

Çok amaçlı sahalar kullanışlı,  pratik ve birden çok oyunun oynanmasına olanak sağlayan, düşük maliyetli sahalardır. Genellikle okullarda, sitelerde ve otellerde çok amaçlı sahalar kullanılmaktadır.

 Çok amaçlı sahalarda futbol, tenis, basketbol, voleybol, badminton ve hentbol oyunlarından en az ikisi bir arada olacak şekilde, alana göre özel projelendirilir. Alan müsait ise standart oyun alanı ölçüleri kullanılır. Çok amaçlı sahalarda bütün aksesuarlar portatiftir. Bu da pratik bir kullanım imkânı sağlar.

Çok amaçlı sahalarda 26mm veya 20mm ekonomik çim halı kullanılır. Çok amaçlı sahalar ayrıca, isteğe göre EPDM veya Akrilik taban döşeme şeklinde yapılabilir.

Çok Amaçlı Halı Saha yapımı basamakları şu şekilde sıralanabilir:

Drenaj kanallarının kazılması ve drenaj borularının döşenmesi.

Drenaj borularının ana drenaj hattına bağlanması ve drenaj kanallarının filtre malzemesi ile doldurulması.

Saha yüzeyinin sıkıştırılması ve saha yüzeyine keçe serilmesi.

Saha yüzeyine sentetik çimin serilmesi ve ek yerlerinin kesiminin yapılıp, yapıştırılması.

Saha içi çizgilerinin yerlerinin tespit edilmesi, kesiminin yapılması ve yapıştırılması.

Kum dolgunun yapılması.

 

40 yıllık deneyimi ve profesyonel kadrosu ile çok amaçlı saha yapımı hizmeti veren Demirhan, imalatını yaptığı tüm çok amaçlı sahalarda %100 yerli malı kullanmaktadır.

Çok amaçlı saha yapımında uzman olan firmamız, Türkiye’nin her tarafında ve yurt dışında bir çok ülkede onlarca çok amaçlı saha projesini başarıyla teslim etmiştir.

Çok Amaçlı Saha Tanıtım Filmi[nggallery id=27]

Soru (8)

 1. Ataturk Ortaokulu :

  18-36 boyutlarında okul için çok amaçlı halı saha yapımı fiyat verebilirmisiniz

 2. Abdulkadir Yavuz :

  Merhaba iyi çalışmalar. Size Adana ili Karataş ilçesi Yemişli Köyü Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an kursundan yazıyorum. Kursumuz Diyanet işleri başkanlığına bağlı yıl boyu yatılı eğitim veren, geniş bir bahçeye sahip olan bir külliye şeklinde. Ben de burada hem yöneticilik yapmaktayım, hem de hafızlık yapan öğrencilerin derslerini dinlemekteyim. Biz de kursumuzun önündeki alana veya arka kısmında bulunan alandan hangisi daha uygunsa, çok amaçlı bir saha yaptırmayı düşünüyoruz. İçerisinde bizim için futbol, voleybol ve basketbol olsun diye düşünüyoruz. 6 ya 6 maç oynanacak ölçülerde bir çok amaçlı saha ne kadara mal olur. ödeme koşullarınız, bizim için ne olu Arsa sorunumuz yok. iyi çalışmalar.

 3. Ali Dalgan :

  13×14.5 ölçülerinde pota hariç basketbol saha fiyatı nedir.Fence ve Çizgileri dahil.KDV li fiyat.

 4. Fevzi :

  Istanbul Beylikdüzü’nde yapılmakta olan bir siteye 10×20 m ölçülerinde basketbol-voleybol spor alanı yapılacaktır. Kenar çitleri 4m yükseklikte ve aydınlatmacıda dahil. Yerin teslimi beton ve düzeltme şapı yapılarak teslim edilecektir. Yer döşemesi epdm 15 mm uygulanması istenecektir.
  Fiyat teklifinizi bekliyorum..

 5. besir keles :

  Cok amacli (site icersine) saha yaptirmak istiyoruz. Fiyat teklifi verirmisiniz. Yerimiz k.cekmece halkali’da slm kolay gelsin

 6. besir keles :

  Mini basket sahasi icin teklif bekliyorum

 7. Murat Suçağı :

  Selamlar;

  14x8m büyüklüğünde çok amaçlı saha yapım maliyeti ne kadardır?

  Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

 8. Engin Altın :

  Balıkesir’deki fabrika sahamızın yanında Çok amaçlı basket ve voleybol sahası yaptırmak için Fiyat teklifi istiyoruz

Bize Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir