BASKETBOL SAHASI YAPIMI

panel-cit-455

BASKETBOL SAHASI YAPIMI

Basketbol Sahası Yapımı

[rev_slider basketbolsahasiyapimi]

Basketbol sahası yapımında uzman olan firmamız, Türkiye’nin her tarafında ve yurt dışında bir çok ülkede onlarca basketbol sahası projesini başarıyla teslim etmiştir.

Basketbol sahası yapımında ilk aşama alt yapı çalışmalarıdır. Sahanın inşa edileceği alan düzgün bir şekilde tesviye edildikten sonra 20cm toprağın içinde kalacak şekilde sahanın etrafı 50x30cm çevre hatılı ile dönülür. Çevre hatılının betonu dökülmesinden önce kalıbın içerisine 3 m ara ile 50cm’lik 100 lük pimaş borular düzgün bir şekilde yerleştirilir. Hatıl betonu atıldıktan sonra oluşan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıştırılır. Bu sıkıştırılmış zemin üzerine ortalama 10 cm %50 taş tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır.

Asfalt kaplama, basketbol saha yapımındaki diğer bir aşamadır. Dolgusu yapılmış, gerektiği gibi sıkıştırılmış ve meyil verilmiş alanın üzerine iki kademeli ilk kademe takribi 4 veya 5 cm ince mıcırlı top coat finishing coat olarak tabir ettiğimiz, toplam 8-9 cm asfalt kaplama yapılır.

Asfalt kaplama işinden sonra sıra zemin kaplamaya gelmektedir. İsteğe göre, poliüretan ve kauçuk esaslı zemin kaplama aşınmaya karşı dayanıklıdır.Elastikiyeti ve darbe emme özellikleri yüksek olması çocukların kayma, düşme, zemine çarpma gibi durumlarda yaralanma olasılığını asgariye indirir.

Basketbol saha yapımında son aşama, çevre tel çiti uygulamasının yapılmasıdır. 3,00 m ara ile çevre hatılı içerisine bırakılan 76’lık metal borulara 60×2,5 mm ve 48×2,5 mm borulardan oluşan dikmeler monte edilir. Dikmelere aynı özellikte borular üstten ortadan ve alttan olmak üzere 3 sıra yatay olarak kaynakla bağlanır. Hazırlanan konstrüksiyona 4,00m yüksekliğinde 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 4 sıra gergi teli çekilerek montaj işlemi tamamlanır.

Ayrıca basketbol potası da montajı da yapılması gerekenler arasındadır.

Bütün ölçü toleransları DIN ISO 286’ ya alt seviye basketbol gereçleri rehberi’ ne göre olmaktadır. Kısa kenarlara yerleştirilecek olan arkalık ünitesi olmalıdır. (Arkalık, sepet çemberi ve monte levhası, sepet filesi, sepet destek yapısı, yastıklama tesisatı)
Spor sahası yapımı denince akla “Demirhan Tel Çit – Spor Sahaları” gelir. Yıllardır, alanında yaptığı başarılı işlerle adını duyuran, “Demirhan Tel Çit – Spor Sahaları”   spor sahası yapımı ve basketbol sahası yapımında da kalitenin adresi.

Basketbol Sahası Yapımı (Spor sahası yapımı) Tanıtım Filmi


Açık Basketbol Sahası

Açık Basketbol Sahası, Açık Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

[nggallery id=10]

Soru (8)

 1. hakan :

  iyi günler.ilkokul 5.sınıfta okuyan oğluma matematik öğrtmeni basketbol sahasının yapımı ve maliyeti ile maket yapım dersi vermiştir.maketi yaptık birlikte.aşağı yukarı biraz bilgide topladık.fakat yaklaşık maliyet konusunda bir bilgi edinemedik.Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinizriz.teşekkürler.iyi çalışmalar dileriz.

 2. hakan :

  telefon yanlış olmuş doğrusu 0.542.573.44 93

 3. mehmet koyuncu :

  ilçemizde bazı okullara basket sahası yapmak için sodese proje sunacağız proje sunarken bizden maaliyet istenmekte yardımıcı olabilir misiniz? lütfen….

 4. mehmet koyuncu :

  ilçemizde bazı okullara basketbol sahası yapmak için proje sunacağız proje sunarken bizden maaliyet istenmekte yardımcı olabilir misiniz

 5. BERKAN Yalçınkaya :

  Sitemize bir basketbol sahası yaptırmak istiyoruz, fakat bu basketbol sahasının aynı zamanda voleybol sahası ve tenis amaçlı da kullanılmasını istiyoruz. Yönetim kurulunda bu konu ile fiyat merak edilmektedir. Aşağı yukarı Takribi maliyet ne olur. Zemin şu anda bahçe olarak Kullanılan toprak ve yapılacak sahanın etrafı tel ile öpülecek.

 6. Meral birel :

  Mrblar diyarbakir ergani ilçesinde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaktayım müdürüm okul bahçesine basketbol sahası yaptırmak istiyr ayrıca bunu voleybol sahası olarak ta kullanmak istiyoruz bunun maliyesi ne kadar olur rica etsem bu konuda bizi bilgilendirir misiniz

 7. Emin Güneş :

  İyi Günler En detaylı bilgileri sitenizde buldum.Öncelikle çok teşekkür ederiz bunu için.
  okul bahçesine yaptırmak istiyoruz 30X15 parke taşları sökülüp beton atılacak tarafımızdan. Sadece zemin kaplama istiyoruz.Mail adreimize maliyet gönderirseniz çok seviniriz. İyi çalışmalar.

 8. ferdag :

  Merhaba,
  Sitemize tek potali basketbol sahasi istiyoruz, fiyat teklifi verebilirseniz seviniriz.

Bize Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir