AÇIK HALI SAHA YAPIMI

hali-saha-232

AÇIK HALI SAHA YAPIMI

Açık Halı Saha Yapımı

Açık halı saha yapımında uzman olan firmamız, Türkiye’nin her tarafında ve yurt dışında bir çok ülkede onlarca açık halı saha projesini başarıyla teslim etmiştir.

[rev_slider acikhalisaha]

Açık halı sahası yapımındaki aşamalar şu şekildedir.

1) Hatıl Kazısı Yapılması

Mevcut alanda aplike edilen sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaştırılır.

2) Betonarme Hatıl Yapılması

Kalıplar hazırlanır 20 cm toprak altında kalacak șekilde 50×30 hazır betonlar kalıplara dökülerek betonarme hatıl yapılır. Hatıl betonu atıldıktan sonra olușan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 2 ve 1 numara çakıl ile doldurularak sıkıștırılır.

3) Aydınlatma Direği Yapılması

50cm Yüksekliğinde hazırlanan kalıp içine inşaat demirinden hesap edilen ölçülerde donatı döşenir. Halı saha aydınlatma direği dikimi için gerekli olan 1 adet 89x3mm çaplı 50cm yüksekliğinde ankraj borusu temel içine yerleştirilir ve mevcut donatıya sabitlenir. Daha sonra BS20 hazır betonu kalıp içine dökülerek aydınlatma direği temeli oluşturulur.

Aydınlatma direği gövdeye bağımlı yapılır ve çıkış merdivenleri 48×2 mm çaplı borular kesilerek kaynak yapmak suretiyle oluşturulur.

4) Mıcır Serilmesi ve Sıkıştırılması

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Zemin tesviye edilip halı serilme aşamasına getirilir.

5) Demir Boru Tel Çit İşleri ve Üst Kapatma Ağının Yapılması

Halı saha uygulamasının alt yapısı tamamlandıktan sonra, saha etrafının demir boru ve tel çit işleri yapılır. Hesap edilen aralıklarda beton hatıla ankre edilen borulara, 7 metre yükseklik sağlayacak şekilde 79×3 mm siyah borular dikilip kaynakla sabitlenir. Dikmelere 3 sıra 48×3 mm siyah borudan kayıtlar atılır. Köşelere de diyagonal kayıtlar atılıp sistemin sabitliği sağlanır. Daha sonra istenilen yerde ve ölçüde 48×3 mm siyah borudan kapı yapılıp Konstrüksiyon tamamlanır. Boruların ağızları kapaklarla kapatılıp demir aksam 1 kat antipas, 2 kat yağlı boya ile boyanır. Kayıtlar arasına kale arkalarına 5 sıra, yan taraflara 4 sıra halinde 4 mm çelik halat gergi teli çekilip, konstrüksiyonun yan yüzeyi 7 metre yüksekliğinde, 50×50 mm göz aralığında 3,50 mm kalınlığında PVC helezon örgü tel ile çevrilir. İstenirse 0-4 metre arası telçit, 4-7 metre arası ise ağ ile örülür. Sahanın üstü ise 150×150 mm aralıklı ağ ile kaplanarak telçit Konstrüksiyon imalatı tamamlanır.

6) Enerji Hattı Çekilmesi

Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

7) Suni Çim Halı Serilmesi

Halı saha yapımının son aşaması olan suni çim halı serilmesi ile halı saha tamamlanır. Halı sahalara genelde 55mm suni çim halı serilir. 60mm, 50mm ve 40mm sentetik çim halı modellerimiz de mevcuttur. Suni çim halı modelleri fibrile, monofilament ve çift renk olarak da sınıflandırılır.

“Demirhan Tel Çit – Spor Sahaları”sektöründe 35 yıllık deneyimi ve kendi fabrikasında imal ettiği kaliteli ürünleri ile saha yapım sistemleriyle sizlerle.

Türkiye’nin birçok farklı ilinde büyük projelere imza atan “Demirhan Tel Çit – Spor Sahaları”, profesyonel imalat ve uygulama ekibi ile açık halı saha yapımı ile de sektörünün aranılan isimlerinden biri haline gelmiştir.

Açık Halı Saha Yapımı Tanıtım Filmi

Açık Halı Saha Yapımı

Açık Halı Saha Yapımı

Açık Halı Saha Uygulama

Açık Halı Saha Uygulama

Halı Saha Çim

Halı Saha Çim

[nggallery id=8]

Soru (5)

 1. aykut :

  MERHABA SAMSUNDA BİR HALISAHA YAPTIRMAYI PLANLIYORUM ACABA ANAHTAR TESLİM FİYATI NEDİR?

  • ali aksakal :

   selam ben size yurt dısından mesac gondriyorum 1500 m. sunicim sahaların fiystlsrinı orenmek istiyorum kapalı acık aylık elektirik gider vergisiuygunsa yaptırmak istiyorumbide ne kadar garanti veriyorsunuz suni cim kac yıl dayanır simdiden cevabınız icin tesekur ederim

 2. ahmet :

  merhalar halı saha zeminini düzenlemek istiyoruz.önceki zeminde sadece stabilize malzeme ve üzerine halı koyulmuş.halı sahada top oynarken yer yer deforme olmuş zemin yer yer çökmüş düzenlemesi için hangi malzemeler kullanılacak ve yapılacak işi kalem kalem m2 ve fiyat listeri olarak sunarsanız memnun olur saygılarımla
  )halı sahamızın boyu:50m*30m yakaşık olarak.

 3. Aykut :

  iyi günler. ben kapalı halı saha yaptırmak istiyorum anahtar teslim fiyatı nedir? kullanacağımız malzemeler orta derece olacak tahmini bir fiyat almak istiyorum. teşekkürler.

 4. OKTAY SAYIN :

  30*50 boyutunda bir sahanın çekmeköyde anahtar teslim fiyatı nedir

Bize Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir